Liga e Konferencës/ Rezultatet dhe renditjet pas ndeshjeve të para në rrugëtimin drejt Tiranës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 4, 2021 | 20:43


Liga e Konferencës/ Rezultatet dhe renditjet pas ndeshjeve të para në rrugëtimin drejt Tiranës

Ndeshjet e sotme në Ligën e Konferencës kanë ngjeshur më shumë renditjet e grupeve sa i përket luftës për vijimësinë në këtë turne në fazën me eliminim direkt.

liga e konferencecs

 

Për shkak të formulës së aktivitetit, nuk ka garë vetëm për të qenë mes dy ekipeve të para, por sidomos për kreun, pasi skuadra e parë eviton një play-off me ata që vijnë nga Liga e Europës.

Ndër rezultatet e para, bie në sy ndalesa e Bazelit në Omonia, me barazimin 1-1 që e ka larguar nga Karabaku, duke ia vështirësuar punën në dy ndeshjet e fundit.

REZULTATET

GRUPI A

LASK-Alashkert 2-0
12’ , 87′ Nakamura

Makabi Tel Aviv-Helsinki 3-0
22’ Kuvas, 65′ (ag) Lingman, 90’+3′ Hozez

sdddddd

GRUPI B

Gent-Partizan 1-1
80′ Tisudali / 65′ Urosheviç

[][][]

GRUPI C

Zoria-CSKA Sofje 2-0
87′ Zahedi, 90’+5′ Sajadmanesh

[[[[

GRUPI D

AZ Alkmar-Kluzh 2-0
5’ Gudmundson, 86′ Pavlidis

Randers-Jablonek 2-2
46′ Hamershoj-Mistrati, 53′ Kamara / 73′ Kvancara, 83′ Kratoshvil

[[[[[[[[[

GRUPI F

Linkoln-Slovan Bratislavë 1-4
45’+3’ Çipolina / 17’, 26’ Grin, 67′ Cavriç, 71′ Mraz

sdsdsdd

GRUPI H

Omonia- Bazel 1-1
17’ Kakulis / 57′ Millar

[][[[[[[

PANORAMASPORT.AL