LIGA E KONFERENCËS / Mësohen 32 skuadrat që vazhdojnë rrugëtimin drejt Tiranës. Ja vazot e shortit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 27, 2021 | 0:04


LIGA E KONFERENCËS / Mësohen 32 skuadrat që vazhdojnë rrugëtimin drejt Tiranës. Ja vazot e shortit

Ndeshjet e sotme në të play-off të Ligës së Konferencës kanë përcaktuar emrat e 32 skuadrave të cilat do të marrin pjesë në fazën në grupe të turneut që zhvillohet për herë të parë në kontinent dhe që kulmon në maj me finalen në “Air Albania” në Tiranë.

europa conference league

Kanë kaluar turin ashtu siç pritej të gjirha skuadrat nga kampionatet e mëdha dhe ato do të jenë thuajse të gjitha në vazon e parë në shortin që hidhet këtë të premte në orën 13:30.

Kështu, në vazon e parë janë Roma e Totenhem që janë pretendentet kryesore por edhe Bazeli i Taulant Xhakës. Ndërsa PAOK-u i Enea Mihajt ka përfunduar në vazon e dytë ku ka disa ekipe me emër si Fejenord, Ren, apo edhe Partizani i Beogradit.

vazo 1 vazo 2

vazo 3 vazo 4

PANORAMASPORT.AL