LIGA E KONFERENCËS/ Lacio e Hysajt përballë ekipit që luajti ndaj Ballkanit, short i vështirë për Sherif Tiraspolin e Regi Lushkjes. Ja të gjitha sfidat

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 7, 2022 | 14:33

LIGA E KONFERENCËS/ Lacio e Hysajt përballë ekipit që luajti ndaj Ballkanit, short i vështirë për Sherif Tiraspolin e Regi Lushkjes. Ja të gjitha sfidat

Është hedhur në orën 14:00, në Nion të Zvicrës, shorti i Ligës së Konferencës, teksa edhe në turneun më të ri të UEFA-s do të ketë një fazë më shumë, 1/16-at.

LIGA E KONFERENCES

Edhe në Ligën e Konferencës do të ketë përballje interesante, teksa Lacio e Elseid Hysajt do të sfidojë ekipin ku Ballkani i Ilir Dajës u ndesh në fazën e grupeve, CFR Kluzh.

Fiorentina u shortua me portugezët e Bragës. Goglat i rezervuan përballje të vështirë Sherifit të Tiraspolit të Regi Lushkjes, teksa do të sfidojnë Ludogoretsin.

Një tjetër duel interesant është ai mes Trabzonsporit dhe Bazelit.

SHORTI –

KARABAG – GENT

TRABZONSPOR – BAZEL

LACIO – CFR KLUZH

BODO/GLIMT – LEÇ POZNAN

BRAGA – FIORENTINA

AEK LARNAKA – DNIPRO-1

SHERIF TIRASPOL – PARTIZAN BEOGRAD

LUDOGORETS – ANDERLEHT

bandicam 2022-11-07 14-18-37-854

SKUADRAT DHE VERDIKTET E LIGËS SË KONFERENCËS –

LIG (1)

BRIAN KRISTO – PANORAMASPORT.AL