LIGA E KONFERENCËS/ Kualifikohet Fiorentina, një ndeshje shtyhet për nesër. Mësoni rezultatet e sfidave të para

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 27, 2022 | 20:58

LIGA E KONFERENCËS/ Kualifikohet Fiorentina, një ndeshje shtyhet për nesër. Mësoni rezultatet e sfidave të para

Ndeshjet e para të Ligës së Konferencës kanë dekretuar kalimin në fazën tjetër të Fiorentinës. Kjo e  fundit ka mundur me shifrat 2-1 ekipin e Bashakshehir dhe ka siguruar një vend mes dy skuadrave të para që sigurojnë kualifikimin nga Grupi A.

Europa-Conference-League-1

Ndërkohë në ndeshjet e tjera bie në sy se si dueli mes Slovaçko dhe Këln nuk u zhvillua sot, për shkak të kushteve atmosferike që e bënin të pamundur këtë sfidë. Dueli do të zhvillohet nesër, pasi është gjetur dakordësia mes ekipeve dhe UEFA-s.

GRUPI A
Fiorentina-Bashakshehir 2-1

GRUPI B
Anderleht-FCSB 2-2

GRUPI C
Austria Vjenë-Leç Poznan 1-1
Vijareal-Hapoel Ber Sheva 2-2

GRUPI D
Nicë-Partizan Beograd 2-1
Slovaçko-Këln 0-0 (U ndërpre për shkak të kushteve klimaterike, luhet nesër)

GRUPI E
Vaduz-AZ Alkmar 1-2

PANORAMASPORT.AL