Liga e Konferencës / Katastrofë e Romës, mundet me goleadë në Norvegji. Bie edhe Totenhemi (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 21, 2021 | 20:43


Liga e Konferencës / Katastrofë e Romës, mundet me goleadë në Norvegji. Bie edhe Totenhemi (VIDEO)

Ndeshjet e sotme në Ligën e Konferencës kanë dhuruar rezultate të bujshme me humbje të papritura për pretendentët si Roma dhe Totenhem.

LIGA E KONFERENCES

Humbja e Romës ishte më e papritura, pasi skuadra e Murinjos është mundur me shifrat 6-1 në Norvegji ndaj Bodo/Glimt. Pavarësisht rotacionit në skuadër, askush nuk e priste një rezultat kaq të thellë në një fushë që nuk cilësohej si mision i pamundur.

GRUPI A
Alashkert-LASK 0-3
Hong 35′ , Goiginger 68′, Mihorl 90’+2′

GRUPI B
Anorthosis-Flora 2-2
Deletic 25′, Popovic 28’/ Sapinen 38′, 80′

GRUPI C
Bodo/Glimt- Roma 6-1
Botem 8′, 52′, 80′, Berg 20′, Solbaken 71′, Pelegrino 78’/ Perez 28′

GRUPI E
Fejnord- Union Berlin 3-1
Jahanbaksh 11′, Linsen 29′, Sinisterra 75’/ Avoni 35′

Makabi Haifa-Slavia Praga 1-0
Donioh 24′

GRUPI F
Kopenhagen-PAOK 0-2
Sidklej 19′, Zivkovic 38′

GRUPI G
Mura-Ren 1-2
Lotrik 20’/ Guirasi (pen) 17′, Labord 42′ 

Vitese-Totenhem 1-0
78′ Vitek

GRUPI H
Karabak-K. Almati 2-1
Shejdajev 79′ , 90’+1′ Husejnov Kante (pen) 19′

FORMACIONET ZYRTARE

Alashkert-LASK

alashkert

Anorthosis-Flora

flora

Bodo/Glimt- Roma

roma

Kopenhagen-PAOK

paok

Fejnord- Union Berlin

fejnord

Makabi Haifa-Slavia Pragës

sp

Mura-Ren

mura

Karabag- K. Almaty

se di

Viteshe-Totenham

totenhem

PANORAMASPORT.AL