Liga e Konferencës / Goleada për Totenhemin dhe Bazelin, fitojnë emrat e mëdhenj (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 30, 2021 | 22:58


Liga e Konferencës / Goleada për Totenhemin dhe Bazelin, fitojnë emrat e mëdhenj (VIDEO)

Ndeshjet e darkës në Ligën e Konferencës kanë parë një lumë golash, pasi janë shënuar 32 të tillë në vetëm 8 ndeshje.

LIGA E KONFERENCES

Kontribuuesi më i madh ka qenë Totenhemi që ka fituar me shifrat 5-1 përballë modestëve të Mura, me Herri Kejn i cili realizoi një tregolësh në këtë duel.

Ndërkohë, fitore e thjeshtë ishte edhe për Bazelin, që triumfoi 4-2 ndaj Kairat Almati. Suksese të rëndësishme ishin edhe ato të Fejenord, Union Berlin apo Ren, të cilët kanë hedhur kandidaturën për të vazhduar më tej në turne.

GRUPI E

Union Berlin-Makabi Haifa 3-0
Voglsamer 34′ , behrens 48′, Auoni 76′

Fejenord-Slavia e Pragës  2-1
Kokçu 17′ , Linsen 24′  / Holes 63′

GRUPI F

Kopenhagë-Linkoln 3-1
Diks 4′, Uind (p) 45′, Stage 52′ / Rosa 33′ 

PAOK-Slovan Bratislava  1-1
Akpom 10’/ Grin 15′

GRUPI G

Totenhem-Mura 5-1
Alli 3′, Lo Celso 8′, Kejn 68′, 77′, 88′ / Kous 53′

Viteshe-Ren 1-2
Vitek 30′ / Gurasi 52′, Sulemana 70′

GRUPI H

Bazel-K.Almati 4-2
Artur 16′, Lang 22′, 43′, Ndoje 49′ / Kante 66′, Alvesh 68′ 

Omonia-Karabak 1-4
Lecjaks 40′  / Kadi 52′, 90’+4′, Shejdajev 73′, Medvedev (p) 78′

FORMACIONET ZYRTARE

GRUPI E

Union i Berlinit-Makabi Haifa

ub

Fejnord-Slavia e Pragës

fejnrod

GRUPI F

Kopenhagen-Linkoln

kpenhgane

PAOK-Slovan Bratislava

paok

GRUPI G

Totenhem-Mura

totnehni

Viteshe-Ren

viteshe

GRUPI H

Bazel-K.Amati

basel

Omonia-Qarabag

omonia

PANORAMASPORT.AL