LIGA E KONFERENCËS/ Fitojnë pretendentët, përveç Fiorentinës. Mësoni rezultatet dhe renditjet pas ndeshjeve të darkës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 15, 2022 | 22:55

LIGA E KONFERENCËS/ Fitojnë pretendentët, përveç Fiorentinës. Mësoni rezultatet dhe renditjet pas ndeshjeve të darkës

Ndeshjet e darkës në Ligën e Konferencës kanë nxjerrë në pah përsëri skuadrat pretendente për kualifikimin e mëtejshëm të cilat në pjesën më të madhe të rasteve janë në kontrollin e grupit përkatës në këtë turne.

LIGA E KONFERENCES

 

Ajo që bie në sy është disfata e Fiorentinës në Stamboll ndaj Bashakshehir, ku golat e Gurler (2) dhe Traore, ia bënë më të thjeshtë punën turqve të cilët kryesojnë Grupin A.

Ndërkohë, fitore kanë marre dhe Këln, Vijareal apo Uest Hem, ndërsa Nica është ndalur në barazim 1-1 ndaj Partizan Beograd në fushën e këtij të fundit.

GRUPI A
Bashakshehir-Fiorentina 3-0
RFS-Harts 0-2

aaaaaaaaaaaaaaaaa

GRUPI B
FCSB-Anderleht 0-0
Silkeborg-Uest Hem 2-3

bbbbbbbbbbbbbbbbb

GRUPI C
Hapoel Ber Sheva-Vijareal 1-2
Leç Poznan-Austria Vjenë 4-1

cccccccccccccccc

GRUPI D
Këln-Slovaçko 4-2
Partizan Beograd-Nicë 1-1

dddddddddddddddddd

PANORAMASPORT.AL