Liga e Konferencës dhuron surpriza në “playoff”. Shkëndija mund të ndeshet me Fenerbahçen, Shkupi dhe Ballkani përballë njëra-tjetrës nëse…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 2, 2022 | 14:28

Liga e Konferencës dhuron surpriza në “playoff”. Shkëndija mund të ndeshet me Fenerbahçen, Shkupi dhe Ballkani përballë njëra-tjetrës nëse…

Liga e Konferenca ka njohur sfidat e fazës “playoff”, ku nuk kanë munguar surprizat për klubet shqiptare.

LIGA E KONFERENCES

Kuqezinjtë e Shkëndijes, nëse arrijnë të kualifikohen përballë AIK atëherë do të ketë përballë të eliminuarin e sfidës Fenerbahçe-Slovaçko. Në letër ky duket një kundërshtarë i lehtë për gjigantin turk, por një surprizë mund ta vendoste atë përballë ekipit tetovar, gjithmonë nëse kjo e fundit kualifikohet.

Nga ana tjetër, mund të kemi një përballje shqiptare, midis Shkupit dhe Ballkanit. Nëse kampionët e Maqedonisë eliminohen nga Shanrok Rovërs dhe nëse ekipi i Ilir Dajës kualifikohet përballë Klaksvik, atëherë të dyja skuadrat do të kenë përballë njëra-tjetrën në “playoff”.

SFIDAT:

Maribor/ Helsinki – Shaktjor Soligorsk / Kluzh

RFS / Hibernians – Linfild / Zyrih

Vikingur Rejkjavik / Leç Poznan – Malmo / Dudelanzh

Shamrok Rovërs / Shkupi – Ballkani / Klaksvik

Zrinjski / Tobol Kostanaj – Olimpiakos / Sllovan Bratislava

CSKA Sofia / Shën Patrik Atletik – Brondbi / Bazel

Vaduz / Kaniaspor – Neftçi / Rapid Vien

Spartak Trnava / Rakov – Slavia Praha / Panathinaikos

Apoel / Kizilzar Petropavlovsk – Spesi / Djurgardens

Makabi Tel-Aviv / Aris – Nis

Zoria Luhansk / Universitatea Kraiova – Lugano / Hapoel Ber-Sheva

Breidablik / Istanbul Bashakshehir – Lilestorm / Rojal Antverp

Dunajska Streda / FCSB – Viking / Sligo Rovërs

AEK Larnaca / Partizan Beograd – Levski Sofia / Hamrun Spartans

Fiorentina – Tuente / Çukariçki

Vijareal – Hajduk Split / Vitoria

Këln – Fehervar / Petrokub

Uest Hem – Viborg / Torshavn

KUPS / Jang Bojs – Paide Linameskond / Anderleht

Fenerbahçe / Slovaçko – AIK / Shkëndija

Molde / Kisvarda – Volfsberger / Gzira Junajtid

Dunde Junajtid / AZ Alkmar – Riga / Gil Visente

VAZO 1

Brondbi / Bazel

Breidablik / Istanbul Bashakshehir

Apoel / Kizilzar Petropavlovsk

Fiorentina

Spesi / Djurgardens

Tuente / Çukariçki

CSKA Sofia / Shën Patrik Atletik

Lilestorm / Rojal Antverp

VAZO 2

Neftçi / Rapid Vien

Dunajska Streda / FCSB

Makabi Tel-Aviv / Aris

Vijareal

Nis

Hajduk Split / Vitoria

Vaduz / Kaniaspor

Viking / Sligo Rovërs

VAZO 3

Sllavia Praha / Panathinaikos

AEK Larnaca / Partizan Beograd

Zoria Luhansk / Universitatea Kraiova

Këln

Lugano / Hapoel Ber-Sheva

Fehervar / Petrokub

Spartak Trnava / Rakov

Levski Sofia / Hamrun Spartans

VAZO 4

KUPS / Jang Bojs

Dunde Junajtid / AZ Alkmar

Uest Hem

Molde / Kisvarda

Fenerbahçe / Slovaçko

Paide Linameskond / Anderleht

Volfsberger / Gzira Junajtid

Riga / Gil Visente

AIK / Shkëndija

Viborg / Torshavn

bandicam 2022-08-02 14-06-31-859

PANORAMASPORT.AL