Liga e Konferencës/ Asnjë barazim në 8 sfida, feston Bazeli i Xhakës. Ja të gjitha rezultatet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 15, 2022 | 20:46

Liga e Konferencës/ Asnjë barazim në 8 sfida, feston Bazeli i Xhakës. Ja të gjitha rezultatet

U luajtën duke filluar nga ora 18:45, tetë sfidat e grupeve E, F, G dhe H  ku u shënuan në total plot 26 gola. Ballkani i Ilir Dajës u mposht nga çekët e Slavias së Pragës me rezultatin 3-2, teksa Bazeli i Taulant Xhakës fitoi me rezultatin 0-1 në transfertë ndaj Zalgiris.

Europa-Conference-League-1

Në sfidat e tjera, ishin Dnipro, AZ Alkmar, Sivaspor, Djugarde, Gent dhe Pynik që festuan. Vlen të theksohet se nuk u regjistrua asnjë barazim në këto duele.

REZULTATET LIVE

GRUPI E
Apollon-Dnipro1 1-3
AZ Alkmar-Vaduz 3-1

renditje e

GRUPI F
Djugarden-Molde 3-2
Gent-Shamrok Rovers 3-0

renditje f

GRUPI G
CFR Kluzh-Sivaspor 0-1
Slavia Pragë-Ballkani 3-2

renditjeg

GRUPI H
Zalgiris-Bazel 0-1
Pjunik-Slovan Bratislava 2-0

renditje

PANORAMASPORT.AL