LIGA E KONFERENCËS/ 27 gola në 8 ndeshje! Sa shumë surpriza, festë Vijareali dhe Fiorentina. Ja të gjitha rezultatet dhe renditjet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 13, 2022 | 20:52

LIGA E KONFERENCËS/ 27 gola në 8 ndeshje! Sa shumë surpriza, festë Vijareali dhe Fiorentina. Ja të gjitha rezultatet dhe renditjet

U luajtën duke filluar nga ora 18:45, tetë përballjet e vlefshme për grupet e Ligës së Konferencës ku nuk munguan surprizat, teksa u shënuan plot 27 gola.

LIGA E KONFERENCES

Spikasin fitoret e Fiorentinës dhe Vijarealit, ndërkohë që surprizë mund të konsiderohet suksesi i arritur nga Apollon Limasol, Partizani i Beogradit dhe Kluzhit, respektivisht ndaj  AZ Alkmarit, Këlnit dhe Slavias së Pragës.  Ndërkohë plot 6 gola u shënuan në duelin ndaj Slovan Bratislavës dhe Bazelit, ku ishte titullar dhe Taulant Xhaka. Te zviceranët rrugën e rrjetës e gjeti Andi Zeqiri në minutën e 72-të.

REZULTATET: 

GRUPI A

Bashakshehir – RFS 3-0

Fiorentina – Harts 5-1

renditja

GRUPI C

Austria Vjenë – Vijareal 0-1

GRUPI D

Partizan Beograd – Këln 2-0

partizan renditja

GRUPI E

Apollon – AZ Alkmar 1-0

GRUPI F

Djurgarden – Gent 4-2

GRUPI G

CFR Kluzh – Slavia Pragë 2-0

kluzh

GRUPI H

Sllovan Bratislava – Bazel 3-3

PANORAMASPORT.AL