LIGA E KONFERENCËS/ 22 gola në 7 ndeshje, Fiorentina zhgënjen në shtëpi! Ja të gjitha rezultatet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 8, 2022 | 20:48

LIGA E KONFERENCËS/ 22 gola në 7 ndeshje, Fiorentina zhgënjen në shtëpi! Ja të gjitha rezultatet

U luajtën duke startuar nga ora 18:45, shtatë sfidat e vlefshme për fazën e grupeve të Ligës së Konferencës, ku nuk munguan surprizat. Plot 22 gola të realizuara në këtë duele, ndërkohë që sfida mes Nices dhe Këlnin u shty me afro 45 minuta për shkak të trazirave të tifozëve.

LIGA E KONFERENCES

Në fushë ditën e sotme zbriti edhe Ballkani i Ilir Dajës që nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 në shtëpi ndaj Kluzhit, teksa rezultat surpriuzë ishte edhe barazimi i Fiorentinës në shtëpi ndaj letonezëve të RFS.

REZULTATET LIVE

GRUPI A

Fiorentina-RFS 1-1

(Barak 56′)

Harts-Bashakshehir 0-4

(Kaldirim 26′, Ndajishimije 67′, Kingslei 75′, Ozçan 82′)

GRUPI B

Anderleht-Silkeborg 1-0

(Silva 81′)

GRUPI C

Austria Vjenë-Hapoel Ber Sheva 0-0

Vijareal-Leç Poznan 4-3

(Çukueze 32′, Baena 36′, 40′, Kokelin 89’/ Skoras 2′, Ishak 47′, 62′)

GRUPI D

LIVE| Nicë-Këln 0-1

(Tiges 19′)

Slovaçko-Partizan Beograd 3-3

(Kalabiska 5′, 19′, Kozak 83′ / Diabate 47′ 53′, Gomes 62′ )

GRUPI G

Ballkani-CFR Kluzh 1-1

(Thaçi 65’/ Juri Matias 90+1′)

PANORAMASPORT.AL