LIGA E KONFERENCËS/ 18 gola në 8 sfida, eliminohet Slavia e Olainkës! Ja të gjitha rezultatet dhe renditjet përkatëse

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 3, 2022 | 20:46

LIGA E KONFERENCËS/ 18 gola në 8 sfida, eliminohet Slavia e Olainkës! Ja të gjitha rezultatet dhe renditjet përkatëse

U luajtën duke filluar nga ora 18:45, tetë sfidat e fundit në  Grupet E, F, G dhe H të turneut të Ligës së Konferencës, ku u regjistruan në total plot 18 gola. Spikasin fitorja e Gent me rezultatin 4-0, si dhe triumfet e  Bazelit dhe Slovan Bratislavës në transfertë. 

CONFERENCE LIGUE

Sfida e vetme e mbyllur në barazim ishte ajo mes Slavias së Pragës dhe Sivasporit. Ndërkohë në duelet e tjera, Apollon Limasol, Kluzh, Djugarden nuk falën në shtëpi.

REZULTATET LIVE

GRUPI E
Apollon-Vaduz 1-0
AZ Alkmar-Dnjipro1 2-1

alkmar

GRUPI F
Djurgarden-Shemrok Rovers 1-0
Gent-Molde 4-0

f

GRUPI G
CFR Kluzh-Ballkani 1-0
Sllavia Pragë-Sivaspor 1-1

g

GRUPI H
Pjunik Jerevan-Bazel 1-2
Zalgiris-Sllovan Bratislavë 1-2

grupi h

PANORAMASPORT.AL