Liga e Kombeve/ Zvicra mposht Portugalinë, Spanja nuk fal në shtëpi! Ja rezultatet dhe renditjet e grupeve përkatëse (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 12, 2022 | 22:45


Liga e Kombeve/ Zvicra mposht Portugalinë, Spanja nuk fal në shtëpi! Ja rezultatet dhe renditjet e grupeve përkatëse (VIDEO)

U luajtën mbrëmjen e sotme 5 sfida interesante të vlefshme për Ligën e Kombeve, ku nuk munguan surprizat. Zvicra mposhti me rezultatin 1-0 Portugalin, falë golit të Seferoviç në minutën e parë, teksa Spanja bëri detyrën në shtëpi ndaj Çekisë. Këto ishin dy sfidat për sa i përket Ligës A.

pjimage (12)

Ndërkohë në Ligën B, Slovenia, arriti të rikuperonte disavantazhin e 2 golave, duke marrë 1 pikë në shtëpi ndaj Serbisë. Në sfidën e Ligës C, Greqia mposhti me rezultatin 2-0 Kosovën, teksa Malta në Ligën 4 u mjaftua me një fitore minimale ndaj San Marinos.

REZULTATET:

LIGA A:

SPANJË-ÇEKI 2-0

Soler 24′, Sarabia 75′ 

ZVICËR-PORTUGALI 1-0

Seferoviç 2′  

liga a renditja

LIGA B:

SLLOVENI-SERBI 2-2

Gnezda Cerin 48′, Sesko 53’/ Zivkoviç 8′ , Mitroviç 35′ 

liga b renditja

LIGA C:

GREQI-KOSOVË 2-0

Giakumakis 71′ , Mantalos 90+9′ 

liga c renditje

LIGA D:

MALTË-SAN MARINO 1-0

Muskat 50′ 

liga d

FORMACIONET ZYRTARE:

LIGA A:

SPANJË-ÇEKI

Spanja

ZVICËR-PORTUGALI

Portugalia

LIGA B:

SLLOVENI-SERBI

serbia

LIGA C:

GREQI-KOSOVË

Kosova5

LIGA D:

MALTË-SAN MARINO

Malta

PANORAMASPORT.AL