LIGA E KOMBEVE/ Italia dhe Belgjika i bashkohen Francës me Spanjën në katërshen finaliste, ja rezultatet (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 18, 2020 | 23:54


LIGA E KOMBEVE/ Italia dhe Belgjika i bashkohen Francës me Spanjën në katërshen finaliste, ja rezultatet (VIDEO)

Përfundoi sot faza e grupeve në Ligën e Kombeve. Italia dhe Belgjika janë dy skuadrat e tjera që i bashkohën Francës dhe Spanjës për “Final 4” të kompeticionit. “Të kaltrit” mposhtën me rezultain 0-2 Bosnje Hercegovinën duke mbyllur grup A1 me 12 pikë.
pjimage (1)
Belgjika mposhti me rezultatin 4-2 Danimarkën falë golave të Lukakut, Tielemans dhe De Brujn. “Djajtë e Kuq” grumbulluan 15 pikë pas 6 ndeshjesh.

Fitore morën dhe Holanda me Anglinë. “Tulipanët” mposhtën Poloninë 1-2, kurse “3 Luanët” mposhtë thellë Islandën.

126198545_3754697304583088_3109799899746762976_o

Një fitore që ra në sy, ishte shpartallimi i Rusisë nga Serbia. Ballkanasit shkatërruan 5-0 rusët në shtëpi.

Më poshtë ju sjellim rezultatet e 14 takimeve të sotme të Ligës së Kombeve:

BELGJIKË-DANIMARKË 4-2
Tieleman 3′, Lukaku 57′, 69′, De Bryjn 87′ / Uind 17′, Çadli 86′ (autogol)


belgjika

BOSNJE/HERCEGOVINË-ITALI 0-2

Beloti 22′ , Berardi 68′ 

italia

ANGLI-ISLANDË 4-0

Rice 20′ , Maunt 25′ , Foden 80′ 

angliaaa

POLONI-HOLANDË 1-2
Jozviak 6′ / Depaj 76′ , Vijnaldum 84′ 


poloniiiii

AUSTRI-NORVEGJI 1-1

Grbiç 90’+4\ Zahid 61′ 

REP.ÇEKE-SLLOVAKI 2-0 

Souçek 17′, Ondrasek 55′ 

HUNGARI-TURQI 2-0 

Siger 57′ , Varga 90+5

IRLANDË-BULLGARI 0-0

IZRAEL-SKOCI 1-0 

Solomon 44′

IRL.VERIUT-RUMANI 1-1

Bojse 56′ / Bicfalvi 81′

SERBI-RUSI 5-0

Rad0njiç 10′ , Joviç 25′, 45+1′, Vlahoviç 41′ , Mladenoviç 64′  

UELLS-FINLANDË 3-1

Uilson 29′ , Xhejms 46′ , Mur 84′ / Puki 63′ 

GREQI-SLLOVENI 0-0 

KOSOVË-MOLDAVI 1-0

Kastrati 31′ kosova

PANORAMASPORT.AL