Liga e Kombeve/ 35 gola të shënuar! Shpërfytyrohen Anglia e Italia, ja të gjitha rezultatet dhe renditjet përkatëse (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 15, 2022 | 0:05


Liga e Kombeve/ 35 gola të shënuar! Shpërfytyrohen Anglia e Italia, ja të gjitha rezultatet dhe renditjet përkatëse (VIDEO)

Plot 35 gola u realizuan në 11 ndeshjet e mbrëmjes së vlefshme për Ligën e Kombeve ku nuk munguan surprizat. Spikasin humbjet turpëruese të Italisë dhe Anglisë. Të kaltrit e Mançinit u mposhtën me rezultatin 5-2 ndaj Gjermanisë, teksa Anglia u masakrua nga Hungaria me rezultatin 0-4

 

liga e kombeve

Në 2 sfidat e tjera të Ligës A, Holanda mposhti në frymën e fundit Uellsin, ndërkohë që Belgjika bëri detyrën ndaj Polonisë. Në Ligën B, ishin Bosnja dhe Mali i Zi që festuan, teksa përballja mes Ukrainës dhe Irlandës përundoi në barazim. Për sa i përket 2 ligave të tjera, spikasin fitoret e Turqisë dhe Letonisë. Ja të gjitha rezultatet, golat dhe renditjet.

TË GJITHA REZULTATET:

LIGA A – GRUPI 3

GJERMANI 5–2 ITALI

Kimish 10′, Gyndogan (P) 45+3′, Myler 51′, Verner 68′, 69 / Gnonto 78′ , Bastoni 90+4

-GOLI I BASTONIT (VIDEO)

-GOLI I GNONTOS (VIDEO)

-GOLI I DYTË I VERNERIT (VIDEO)

-GOLI I VERNERIT (VIDEO)

-GOLI I MYLER (VIDEO)

-GOLI I GYNDOGAN (VIDEO)

-GOLI I KIMISH (VIDEO)

ANGLI 0–4 HUNGARI

Salai 16′, 70′, Nagi 80′, Gazdag 89′

-GOLI I GAZDAG (VIDEO)

-GOLI I NAGIT (VIDEO)

-GOLI I DYTË I SALAIT (VIDEO)

-GOLI I PARË I SALAIT (VIDEO)

renditjet

LIGA A – GRUPI 4

HOLANDË 3-2 UELLS

Lang 18′, Gakpo 23′, Depaj 90+3 / Xhonson 26′, Bejl 90+2′

-GOLI I DEPAJ (VIDEO)

-GOLI I BEJL (VIDEO)

-GOLI I XHONSON (VIDEO)

-GOLI I GAKPO (VIDEO)

-GOLI I LANG (VIDEO)

POLONI 0–1 BELGJIKË

Batshuai 16′

-GOLI I BATSHUAIT (VIDEO)

renditja2

LIGA B – GRUPI 1

UKRAINË 1–1 IRLANDË

Dovbjik 47′ / Kolins 32′

LIGA B – GRUPI 3

BOSNJE & HERCEGOVINË 3–2 FINLAND

Pjaniç (P) 5′, Xheko 29′, 58′ / Puki 10′, Kallman 18′

RUMANI 0–3 MALI I ZI

Vujaçiç 42′, Mugosa 56′, 63′ 

mali i zi

LIGA C – GRUPI 1

TURQI 2–0 LITUANI

Ajhan 38′, Çalhanoglu (P) 54′

LUKSEMBURG 2–2 ISHUJT FAROE

Rodrigez (P) 12′, Martins 49′ / Bjartalid 57′, 59′

turqi

LIGA D – GRUPI 1

LIHTENSHTEIN 0–2 LETONI

Gutkovskis 20′, 28′

TË PËRFUNDUARA:

LIGA B – GRUPI 1

ARMENI 1–4 SKOCI

Biçakçjan 6’ / Armstrong 14’, 45+1’, MekGin 50’, Adams 54’

LIGA D – GRUPI 1

MOLDAVI – ANDORRA

Kaimakov 26’, Nikolaesku 50’ / Vieira 45+4’

FORMACIONET ZYRTARE:

LIGA A – GRUPI 3

GJERMANI – ITALI

gjer - ita

ANGLI – HUNGARI

ang - hun

LIGA A – GRUPI 4

HOLANDË – UELLS

hol - uel

POLONI – BELGJIKË

pol - bel

LIGA B – GRUPI 1

UKRAINË – IRLANDË

ukr - irl

LIGA B – GRUPI 3

BOSNJE & HERCEGOVINË – FINLAND

bos - fin

RUMANI – MALI I ZI

rum - mon

LIGA C – GRUPI 1

TURQI – LITUANI

tur - lit

LUKSEMBURG – ISHUJT FAROE

lux - far

LIGA D – GRUPI 1

LIHTENSHTEIN – LETONI

lih - let

PANORAMASPORT.AL