LIGA E KOMBEVE/ 17 gola në 7 ndeshje, Spanja mposht Portugalinë dhe i merr vendin e parë. Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 27, 2022 | 22:40

LIGA E KOMBEVE/ 17 gola në 7 ndeshje, Spanja mposht Portugalinë dhe i merr vendin e parë. Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

Liga e Kombeve luajti përballjet e fundit në grupe, ku u mësuan edhe kryesueset e grupeve përkatëse. 

liga e kombeve

Përballja më interesante ishte ajo mes Portugalisë dhe Spanjës në Grupin 2 të Ligës A, që përfundoi me rezultatin 0-1 në favor të iberikëve falë golit të Moratës, i cili i dha vendin e parë spanjollëve. Gjithashtu interes pati edhe dueli Zvicër-Çeki që përfundoi me rezultatin 2-1.

Në duelet e tjera Greqia, Serbia dhe Irlanda arritën të merrnin 3 pikë të rëndërsishme, teksa Suedi-Slloveni dhe Ukrainë-Skoci u mbyllën në barazim.

REZULTATET LIVE: 

LIGA A

GRUPI 2

PORTUGALI – SPANJË 0-1

Morata 88′

GOLI I MORATËS: VIDEO

spanja

ZVICËR – REPUBLIKA ÇEKE 2-1

Freuler 29′, Embolo 30′ / Shik 45′

GOLI I FREULER: VIDEO

GOLI I EMBOLO: VIDEO

GOLI I SHIK: VIDEO

LIGA B

GRUPI 1

UKRAINË – SKOCI 0-0

IRLANDË – ARMENI 3-2

Egan 18′, Obafemi 52′, Bradi 90+1′ / Dashjan 71′, Spetsjan 73′ 

 

GRUPI 4

NORVEGJI – SERBI 0-2

Vlahoviç 42′ , Mitroviç 54′

GOLI I VLAHOVIÇ: VIDEO

GOLI I MITROVIÇ: VIDEO

SUEDI – SLLOVENI 1-1

Forsberg 42′ / Sesko 28′ 

GOLI I SESKO: VIDEO

GOLI I FORSBERG: VIDEO

serbia

LIGA C

GRUPI 2

GREQI – IRLANDË E VERIUT 3-1

Pelkas 14′ , Masouras 55′, Mantolas 80’/ Laveri 18′ 

GOLI I PELKAS: VIDEO

GOLI I LAVERI: VIDEO

GOLI I MASOURAS: VIDEO

GOLI I MANTALOS: VIDEO

greqia

FORMACIONET ZYRTARE:

LIGA A

GRUPI 2

PORTUGALI – SPANJË

por

ZVICËR – REPUBLIKA ÇEKE

zvi

LIGA B

GRUPI 1

UKRAINË – SKOCI

ukr

IRLANDË – ARMENI

irl

GRUPI 4

NORVEGJI – SERBI

nor

SUEDI – SLLOVENI

sue

LIGA C

GRUPI 2

GREQI – IRLANDË E VERIUT

gre

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"