Liga e Kombeve/ 13 gola dhe shumë surpriza, Liga A nuk prodhon asnjë fitues (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 11, 2022 | 22:43


Liga e Kombeve/ 13 gola dhe shumë surpriza, Liga A nuk prodhon asnjë fitues (VIDEO)

U luajtën mbrëmjen e sotme 7 sfidat e vlefshme për Ligën e Konferencës, të cilat prodhuan në total 13 gola. Nuk munguan surprizat, teksa interesant është fakti se në Ligën A, të katërta sfidat përfunduan në barazim, duke mos regjistruar asnjë skuadër fituese.

pjimage (11)

Në barazim përfundoi edhe sfida e Ligës B mes Malit të Zi dhe Bosnjës, teksa 2 kombëtaret e vetme që festuan mbrëmjen e sotme ishin Rumania dhe Turqia. Rumunët mposhtën minimalisht 1-0 Finlandën, ndërkohë që turqit bënë detyrën në transfertë ndaj Luksemburgut.

Vlen të theksohet fakti se në duelin mes Holandës dhe Polonisë, që përfundoi në barazim 2-2, “tulipanët” kishin shansin e artë ta fitonin sfidën në minutën e 91-të kur Depaj shpërdoroi një penallti.

REZULTATET

LIGA A:

ANGLI-ITALI 0-0

HUNGARI-GJERMANI 1-1

Nagi 6′ / Hofman 9′

GOLI I HOFMAN: 

GOLI I NAGIT: 

Renditja Italia

HOLANDË-POLONI 2-2

Klasen 52′, Damfris 56′ / Kash 19′ , Zielinski 51′ 

GOLI I DAMFRIS: 

GOLI I KLASEN: 

GOLI I ZIELINSKIT: 

GOLI I KASH: 

UELLS-BELGJIKË 1-1

Xhonson 87′ / Tilemans 51′ 

Renditja Holanda

LIGA B:

MALI I ZI-BOSNJË HERCEGOVINË 1-1

Marusiç 77′ / Menalo 62′ 

RUMANI-FINLANDË 1-0

Bancu 30′ 

LIGA C:

LUKSEMBURG-TURQI 0-2

Çalhanoglu 37′ (p), Dursun 76′ 

FORMACIONET ZYRTARE:

LIGA A:

ANGLI-ITALI

ANGLI-ITALI

HUNGARI-GJERMANI

GJERMANIA

HOLANDË-POLONI

HOLANDA

UELLS-BELGJIKË

BELGJIKE

LIGA B:

MALI I ZI-BOSNJË HERCEGOVINË

MALI I ZI

RUMANI-FINLANDË

RUMANIA

LIGA C:

LUKSEMBURG-TURQI

TURQIA

PANORAMASPORT.AL