LIGA E EUROPËS/ Përfundojnë duelet e fazës së tretë, shtanget Partizani i Beogradit! Ja të gjitha rezultatet dhe skuadrat e kualifikuara

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 11, 2022 | 23:15


LIGA E EUROPËS/ Përfundojnë duelet e fazës së tretë, shtanget Partizani i Beogradit! Ja të gjitha rezultatet dhe skuadrat e kualifikuara

Raundi i tretë i Ligës së Europës, uli siparin, me sfidat e kthimit, të cilat prodhuan surprizat për sa i përket rezultateve. Ditën e djeshme Hajduku i Splitit ia doli të siguronte një biletë për në “Play-Off”-in e Ligës së Europës, ndërkohë që mbrëmjen e sotme, surpriza më e madhe mund të konsiderohet eliminim i Partizanit të Beogradit nga qipriotët e AEK Larnakës.

EUROPA LIGE

Në duelet duelet e tjera, HJK, Fenerbahçe, Zyrih, Malmo dhe Olimpiakos ishin skuadrat që arritën të siguronin një biletë për në fazën “Play-Off”.

REZULTATET:

VIKTORIA GUIMARESH – HAJDUK SPLIT 1-0 (1-3)

HJK-MARAIBOR 1-0 (2-0)

SLOVACKO-FENERBAHÇE 1-1 (0-3)

ZYRIH-LINFIELD 3-0 (2-0)

DUDELANZH-MALMO 2-2 (0-3)

SLOVAN BRATISLAVA-OLIMPIAKOS 2-2 (1-1) grekët kualifikohen me penallti…

PARTIZAN BEOGRAD-AEK LARNAKA 2-2 (1-2)

Në kllapa rezultatet e sfidave të para

Me bold skuadrat e kualifikuara për më tej