LIGA E EUROPËS/ Nga Roma e Arsenal, te Lacio e Mançester Junajtid. Mësoni sfidat e mbrëmjes së sotme

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 13, 2022 | 9:08

LIGA E EUROPËS/ Nga Roma e Arsenal, te Lacio e Mançester Junajtid. Mësoni sfidat e mbrëmjes së sotme

Liga e Europës, ashtu si ajo e Konferencës, luan raundin e katërt të grupeve, me shumë skuadra që tentojnë kualifikimin.

EUROPA LIGE

Në orën 18:45, spikat sfida Real Betis-Roma. Verdhekuqtë e Murinjos nuk e kanë nisur siç duhet këtë edicion të Ligës së Europës, kështu do të tentojnë një fitore në Spanjë për të konfirmuar se janë akoma pretendentë.

Po në këtë orë, Arsenali luan në transfertë përballë Bodo/Glimt, me skuadrën e Artetës që do tentojë një tjetër fitore.

Në orën 21:00, sfidat që spikasin janë ato mes Lacios dhe Sturm Gratcit, me skuadrën e Sarrit që do të luajë për tre pikët dhe Mançester Junajtid-Omonia, me “Djajtë e Kuq” që janë në kërkim të fitores së radhës.

SFIDAT:

18:45 AEK Larnaca – Fenerbahçe

18:45 Betis – Roma

18:45 Bodo/Glimt – Arsenal

18:45 Dinamo Kiev – Ren

18:45 Fejnord – Midtjylland

18:45 Nant – Fraiburg

18:45 Karabag – Olimpiakos

18:45 Rojal Union – Braga

21:00 Ferençvarosh – Crvena Zvezda

21:00 Lacio – Sturm Gratc

21:00 Ludogorets – HJK

21:00 Mançester Junajtid – Omonia

21:00 PSV – Zyrih

21:00 Real Sociedad – Sherif Tiraspol

21:00 Trabzonsport – Monako

21:00 Union Berlin – Malmo

PANORAMASPORT.AL