Liga e Europës/ Mësohen dy ekipet e para çerekfinaliste, Kopenhagen dhe Shakhtar vazhdojnë rrugën (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 5, 2020 | 20:59


Liga e Europës/ Mësohen dy ekipet e para çerekfinaliste, Kopenhagen dhe Shakhtar vazhdojnë rrugën (VIDEO)

Kopenhageni dhe Shakhtar Donetsk janë dy ekipet e para që kualifikohen për në raundin e çerekfinale të Ligës së Europës. 

200805_fck-ist-2

Danezët bënë të pavlefshëm fitoren e Bashakshehirit në ndeshjen e parë 1-0 në Turqi dhe ia doli të fitonte bindshëm 3-0 takimin e dytë.

shakhtar

Ukrainasit e Shakhtar Donetskut realizuan 3 herë brenda 4 minutave nga fundi i ndeshjes duke eliminuar Volfsburgun nga gara.

FT| Kopenhagen-Bashakshehir 3-0 (total 3-1)

Uind 4′, 52′ (p), Jensen 

FT| Shakhtar Donetsk-Volfsburg 3-0 (total 5-1)
Moraes 89′, 90’+3, Solomon 90’+1

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com