LIGA E EUROPËS/ Mançester Junajtid kërkon vendin e parë, Roma luan për kualifikimin. Mësoni ndeshjet e mbrëmjes së sotme

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 3, 2022 | 9:48

LIGA E EUROPËS/ Mançester Junajtid kërkon vendin e parë, Roma luan për kualifikimin. Mësoni ndeshjet e mbrëmjes së sotme

Liga e Europës luan sfidat e saj të fundit në grupe, me shumë skuadra që kërkojnë kualifikimin.

Europa-League-UEFA-Europa-League-live-Schedule-how-and-where

Sfida që spikat është ajo mes Real Sociedadit dhe Mançester Junajtid, me “Djajtë e Kuq” që kërkojnë vendin e parë në grup, në mënyrë që të shmangin një short të vështirë.

Një tjetër ndeshje që bie në sy është ajo mes Romës dhe Ludogorets, me skuadrën e Murinjos që luan për kualifikim.

Për kualifikim gjithashtu luan edhe Lacion, në një transfertë të vështirë si ajo e Fejnordit.

SFIDAT:

18:45 FEJNORD – LACIO

18:45 MIDTJYLLAND – STURM GRAC

18:45 MONAKO – CRVENA ZVEZDA

18:45 OLIPIAKOS – NANT

18:45 KARABAG – FRAIBURG

18:45 REAL SOCIEDAD – MANÇESTER JUNAJTID

18:45 SHERIF TIRASPOL – OMONIA

18:45 TRABZONSPOR – FERENÇVAROSH

21:00 ARSENAL – ZYRIH

21:00 ROMA – LUDOGORETS

21:00 BETIS – HJK

21:00 BODO/GLIMT – PSV

21:00 BRAGA – MALMO

21:00 DINAMO KIEV – FENERBAHÇE

21:00 REN – AEK LARNACA

21:00 ROJAL UNION – UNION BERLIN

PANORAMASPORT.AL