Liga e Europës/ Lacio nuk ia del, Arsenali dhe Bazeli kokë grupi. Ja të gjitha rezultatet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Dhjetor 12, 2019 | 20:56


Liga e Europës/ Lacio nuk ia del, Arsenali dhe Bazeli kokë grupi. Ja të gjitha rezultatet

U luajtën në orën 18:55, 12 sfidat e para të vlefshme për grupet e Ligës së Europës. Kujtojmë që këto ishin takimet e fundit për sa i përket fazës së grupeve, teksa nuk kanë munguar rezultatet surprizë.

europa league

Spikat humbja 2-0 e Lacios ndaj Ren, si dhe disfata në shtëpi e Ajtrakt Frankfurtit ndaj Guimaresh. Kujtojmë që italianët nuk arritën të kalonin dot grupin, duke u renditur në vendin e 3-të me vetëm 6 pikë.

Barazim dramatik edhe për Dinamon e Kievit, në shtëpi përballë Luganos. Ukrainasit nuk arritën të triumfonin në shtëpi, përballë zvicerianëve që luanin pa motiv, duke ngelur jashtë. Për më tepër ndiqni rezultatet e mëposhtme:

REZULTATET 

APOEL – Sevija 1-0

Saviç 61′ 

Karabak – Dudelanzh 1-1

Bougrine 63′ 

dfsdfsdf

Dinamo Kiev – Lugano 1-1

Tsygankov 90+4′ / Aratore 45′ 

Kopenhagen- Malmo 0-1

Traustason 77′ 

sdfdfd

Bazel – Trabzonspor 2-0

Vidmer 21′, Stoker 72′  

Getafe – Krasnodar 3-0

Kabrera 76′, Molina 79

asdasdasd-1

PSV – Rozenborg 1-1

Ihataren 63′ / Helland 22′ 

LASK – Sporting L. 3-0

Trauner 23′, Klaus 38′ (p), Raguz 90+3 

sdfsdfsdsfdsf

Ren – Lacio 2-0

Gnanjon 31′, 87′  

Kluzh – Sëlltik 2-0

Burca 49′, Djokoviç 70′  

fghfghgfhfh

Frankfurt – Guimaraesh 2-3

Da Kosta 31′, Kamada 38′ / Roçinha 8′ , Elmustrati 85′, Eduards 87′ 

sdfsdfsdsdf

Standard L. – Arsenal 2-2

Bastien 47′, Amallah 69′  / Lakazete 78′ , Saka 81′ 

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com