Liga e Europës/ Interi skuadra e vetme që triumfon në transfertë, ja të gjitha rezultatet dhe golat (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 20, 2020 | 20:54

Bota FB Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR Liga e Europes

Liga e Europës/ Interi skuadra e vetme që triumfon në transfertë, ja të gjitha rezultatet dhe golat (VIDEO)

U luajtën në orën 18:55, 8 sfidat e para të vlefshme për fazën e 1/16-ve të Ligës së Europës, ku nuk munguan surprizat. Interi i Antonio Kontes, ishte skuadra e vetme që triumfoi në transfertë duke mposhtu bullgarët e Ludogorets me rezultatin 0-2 falë golave të Eriksen dhe Lukakut.

393739-bb4492d23e53f284d07a248013a3e6b174fd5832a9e6b8c69b59c200443053be

Për sa i përket përballjeve të tjera, Junajtid dhe Sevija nuk shkuan më shumë se barazimi 1-1 në transfertë, ndërkohë Ajaks u mposht nga Getafe me rezultatin 2-0.

REZULTATET LIVE:

LUDOGORETS – INTER 0-2

Eriksen 71′ , Lukaku 90+5′ 

KLUB BRUZH – MAN.JUNAJTID 1-1

Denis 15′ / Marsial 36′ 

KLUZH – SEVIJA 1-1

Deac 58′ / El Nesiri 83′ 

FRANKFURT-SALCBURG 4-1

Kamada 12′ , 43′, 53′, Kostiç 56′ / Hang 85′ 

KOPENHAGEN-SËLLTIK 1-1

Ndoje 52′ / Eduard 14′ 

GETAFE – AJAKS 2-0

Deverson 37′, Kenedi 90+3′

SHAHTJOR D – BENFIKA 2-1

Alan Patrik 56′, Kovalenko 72′ / Pici 66′  (p)

SPORTING L – BASHAKSEHIR 3-1

Koates 3′, Sporar 44′, Vieto 51 / Viska 76′ (p)

FORMACIONET ZYRTARE:

LUDOGORETS – INTER

fORMACIONET ZYRTARE

KLUB BRUZH – MAN.JUNAJTID

jUNITED

KLUZH – SEVIJA

sEVIJA

FRANKFURT-SALCBURG

fRANKFURT

KOPENHAGEN-SËLLTIK

sELLTIK

GETAFE – AJAKS

aJAX

SHAHTJOR D – BENFIKA

sHAKHTAR

SPORTING L – BASHAKSEHIR

sPORTING

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com