Liga e Europës/ Eliminim dramatik për Borusia Mynshengladbah, ja të gjitha rezultatet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Dhjetor 12, 2019 | 22:58


Liga e Europës/ Eliminim dramatik për Borusia Mynshengladbah, ja të gjitha rezultatet

U luajtën në orën 21:00, 12 sfidat e fundit të grupeve të Ligës së Europës, ku nuk munguan rezultatet surprizë. Përballje dramatike në Gjermani, teksa kryesuesit e Bundesligës, Borusia Mynshenglabah, u mposhtën në shtëpi nga turqit e Bashakshehir, duke e parë veten jashtë.

Liga e Europes

Në sfidat e tjera Roma barazoi në shtëpi përballë Volfserberger, duke kaluar më tej, ndërkohë që nuk falën as Porto, Mançester Junajtid, Volves, etj.

REZULTATET:

GRUPI G
Porto-Fejenord 3-2

Luiz Diaz 14′, Malacia 16′ (Autogo), Soares 34′ / Boteghin 19′, Larson 22′  

Rejnxhërs-Jang Bojz 1-1

Morelos 30′ / Barisiç 89′ (autogol)

GRUPI H
Espanjol-CSKA Moskë 0-1

Vlasiç 84′ 

Ludogorets-Ferencvarosh 1-1

Lukoki 24′ / Signeviç 95′

GRUPI I
Gent-Oleksandria 2-1

Deporite 7′, 16′ / Miroshniçenko 54′

Volfsburg-St. Etien 1-0

Otavio 52′ 

GRUPI J
Roma-Volfsberger 2-2

Peroti 7′ (p), Xheko 19′ / Florenci 10 (autogol), Veisman 64′

B. Mynshengladbah-Bashakshehir 1-2

Thuram 33′ / Kahvexhi 44′, Kriveli 90′

GRUPI K
Slovan Bratislava-Braga 2-3

Sporar 42′, Moha 70′ / Fonte 44′, Trincao 72′, Bozhikov 75 (autogol)  

Ullvërhempton-Beshiktash 4-0

Jota 58′, 63′, 69′ , Dendoncker 67

GRUPI L
Mançester Junajtid-Alkmar 4-0

Jang 53′ , Grinud 58, 64′, Mata 62′ (p)

Partizan-Astana 4-1

Soumah 4′, Sadiq 22′, 76′, Asano 26′  / Rotariu 79′ 

 

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com