Liga e Europës/ 27 gola në 8 takime! Turpërohet Lacio, Mançester Junajtid triumfon në transfertë. Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 15, 2022 | 20:40

Liga e Europës/ 27 gola në 8 takime! Turpërohet Lacio, Mançester Junajtid triumfon në transfertë. Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

U luajtën duke filluar nga ora 18:45, tetë sfidat e dyta të vlefshme për grupet e Ligës së Europës, ku u shënuan në total plot 27 gola. 

EUROPA LIGE

Spikat humbja turpëruese e Lacios në transfertë ndaj danezëve të Midtiland, ndërkohë që Mançester Juanjtid, triumfoi me rezultatin 0-2, ndaj Sherif Tiraspolit. Në duelet e tjera, Trabzonspori, Real Sosiedati, Karabag dhe Fejnord triumfuan në shtëpi, ndërkohë që rezultat surprizë ishte dhe humbja e Monakos në shtëpi ndaj Ferencvaroshit.

REZULTATET:

Grupi F:

Fejnord-Shturm Grac 6-0

Midtiland-Lacio 5-1

Paulinjo 26′, Kaba 30′, Evander 52′, Isaksen 68′, Svitçenko 72′ / Milinkoviç-Saviç 57′

Grupi H:

Monako-Ferencvaros 0-1

Vecsei 80′

Trabzonspor-Cerven Zvezda 2-1

Hamshik 16′, Trezeguet 68′ / Nikoliç 89′

Grupi G:

Olimpiakos-Freiburg 0-3

Hofler 5′, Grogoritsç 25′, 53′

Nantë-Karabag 3-0

Grupi E:

Real Sociedad-Omonia 2-1

Guevara 30′ / Bruno 72′ 

Sherif Tiraspol-Junajtid 0-2

Sanço 17′; Ronaldo 39′

GOLI I RONALDOS:

GOLI I SANÇOS:

 PANORAMASPORT.AL