LIGA E EUROPËS/ 24 gola në 8 ndeshje! Zhgënjen Arsenali, Lacio bën detyrën në shtëpi. Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 27, 2022 | 20:48

LIGA E EUROPËS/ 24 gola në 8 ndeshje! Zhgënjen Arsenali, Lacio bën detyrën në shtëpi. Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

U luajtën duke filluar nga ora 18:45, tetë sfidat e vlefshme për grupet e Ligës së Europës, ku u shënuan në total plot 24 gola. Arsenali i Granit Xhakës, zhgënjeu në transfertë ndaj PSV-së, duke u mposhtur me rezultatin 2-0. Në sfidat e tjera, Lacio, Union Berlin, dhe Zyrih bënë detyrën në shtëpi, ndërkohë që Betis dhe Rojal Union triumfuan në transfertë.

PEDRO

Dy sfida u mbyllën në barazimi 3 me 3. Ato mes AEK Laranakës dhe Dinamo Kievit dhe Fenerbahçe-Ren. Ja të gjitha rezultatet:

Lacio – Midtjyland 2-1

Zyrih – Bodo/Glimt 2-1

PSV – Arsenal 2-0

AEK Larnaka – D. Kiev 3-3

Fenerbahçe – Ren 3-3

Ludogorets – Real Betis 0-1

Malmo – Rojal 0-2

Union Berlin – Braga 1-0

PANORAMASPORT.AL