LIGA E EUROPËS/ 23 gola në 8 ndeshje! Junajtid triumfon në frymën e fundit, Lacio zhgënjen në shtëpi. Rrugën e rrjetës e gjen dhe një shqiptar (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 13, 2022 | 22:59

LIGA E EUROPËS/ 23 gola në 8 ndeshje! Junajtid triumfon në frymën e fundit, Lacio zhgënjen në shtëpi. Rrugën e rrjetës e gjen dhe një shqiptar (VIDEO)

U luajtën duke filluar nga ora 21:00, tetë sfidat e vlefshme për grupet e Ligës së Europës, ku u regjistruan në total plot 23 gola. Spikat fitorja në frymën e fundit e Mançester Junajtid, falë golit të shënuar nga Mek Tominei.

EUROPA LIGE

Ndërkohë që Lacio, regjistroi një hap fals në shtëpi, duke mos shkuar më shumë se barazimi 2-2 ndaj Shtrum Grac. Në duelet e tjera, PSV, Real Sosiedad dhe Trabzonspor, fituan bindshëm në shtëpi. Vlen të theksohet se rrugën e rrjetës e gjeti dhe futbollisti me origjinë shqiptare, Enis Bardhi, që shënoi nga goditja e dënimit me fanellën e Trabzonsporit. Për më tepër shikoni të gjitha rezultatet e sfidave të mbrëmjes dhe renditjet.

REZULTATET:

GRUPI A

PSV – Zyrih 5-0

Gutierrez 10′ , Verman 15′ , 55′, Sangare 34′ , El-Ghazi 84′ 

GRUPI C

Ludogorets – HJK 3-0

Groper 39′ , Rik 64′ , 90+2′

GRUPI D

Union Berlin – Malmo 1-0

Knoçe 89′ 

GRUPI E

Junajtid – O. Nikosia 1-0

Mek Tominei 90+3′

Sociedad – Sherif Tiraspol 3-0

Sortloth 45+1′ , Riko 66′ , Navarro 81′ 

RENDITJA JUNAJTID

GRUPI F

Lacio – Shturm Grac 2-2

Imobile 45′ (p)  , Pedro 71’/ Boving 56′, 83′

LACIO RENDITJA

GRUPI H

Trabzonspor – Monako 4-0

Sarr 44′ (autogol), Vitor Hugo 48′, Bardhi 57′ , Trezege 69′ 

GOLI I BARDHIT: VIDEO

Ferencvarosh – Cërvena Zvezda 2-1

Zachariasen 24′ , Mae 61′ / Mitroviç 55′

PANORAMASPORT.AL