Liga e Europës/ 22 gola në 7 ndeshje! Roma shkëlqen me Dibalën dhe Belotin, rrugën e rrjetës e gjen dhe një… shqiptar (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 15, 2022 | 22:59

Liga e Europës/ 22 gola në 7 ndeshje! Roma shkëlqen me Dibalën dhe Belotin, rrugën e rrjetës e gjen dhe një… shqiptar (VIDEO)

U luajtën mbrëmjen e sotme 7 sfidat e vlefshme për grupet e Ligës së Europës, ku u regjistruan në total 22 gola.

Europa-League-live-Round-of-32-second-leg-matches

Roma dhe Betisi nuk falën në shtëpi duke bërë detyrën respektivisht përballë HJK dhe Ludogorets. Surpriza e mbrëmjes ishte padyshim triumfi i qipriotëve të AEK Larnakës në transfertë. Vlen të theksohet se rrugën e rrjetës mbrëmjen e sotme e gjeti dhe një shqiptar, bëhet fjalë për sulmuesin Dionis Avdijaj, që shënoi golin e vetëm për Zyrih, në humbjen 2-1 ndaj Bodo Glimt në Norvegji.

REZULTATET:

GRUPI A:

BODO GLIMT – ZYRIH 2-1

Selnaes 54′ (autogol), Vetlesen 58′ / Avdijaj 81′

bodo

GRUPI B:

REN-FENERBAHÇE 2-2

Terrier 52′, Majer 54′ / Kahvexhi 60′ , Valencia 90+2′

DINAMO KIEV-AEK LARNAKA 0-1

Gyurcso 8′ 

fener

GRUPI C:

ROMA-HJK 3-0

Dibala 47′, Pelegrini 49′, Beloti 68′  

BETIS-LUDOGORETS 3-2

Luiz Henrikue 25′, Hoakin 39′ , Kanales 59’/ Despodov 45+2′, Rik 74′

roma

GRUPI D:

BRAGA-UNION BERLIN 1-0

ROJAL UNION-MALMO 3-2

Burgess 17′, Teuma 69′, Boniface 71′ / Ceesay 6′ , Thelin 57′ 

malmo

PANORAMASPORT.AL

VIDEO/ Mosha thjesht një shifër, mesfushori 41-vjeçar shënon gol spektakolar në Ligën e Europës