Liga e Europës/ 21 gola në 8 sfida! Lacio mposhtet nga Gallatasarai, Uest Hem dhe Leverkusen nuk falin. Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 16, 2021 | 23:50


Liga e Europës/ 21 gola në 8 sfida! Lacio mposhtet nga Gallatasarai, Uest Hem dhe Leverkusen nuk falin. Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

U luajtën duke filluar nga orën 18:45, 8 sfidat e vlefshme për grupet e Ligës së Europës, ku në total u shënuan plot 21 gola. Sipkasin fitoret e  Bajern Leverkusen, Betis dhe Uest Hemit.

EUROPA LIGE

Ndërkohë Lacio e shqiptarë, u mposht me rezultatin 1-0 ndaj Gallatasarait. Një gabim fatal i Strakoshës, i kushtoi shtrenjtë italianëve. Për sa u përket rezultateve të tjera, Midtjuland-Ludogorets dhe Lokomotiva e Moskës-Marsejë përfundun në barazim 1-1.

Fitore tepër të rëndësishme edhe për Crvena Zvezdën dhe Genk.

REZULTATET: 

Leverkusen-Ferencvarosh 2-1

Palasios 37′, Virtz 69′  / Mae 8′ 

Betis-Sëlltik 4-3

Miranda 32′, Juanmi 35′, 53′, Iglesias 51′  / Al.Ajeti 15′ , Juranoviç 26′ (p), Ralston 87′

Dinamo Z.-Uest Hem 0-2

Antonio 22′ , Rajs 50′

Rapid V.-Genk 0-1

Onuaçu 90+2′ 

Gallatasaraj-Lacio 1-0

Strakosha 67′ (autogol)

Lokomotiv M.-Marsejë 1-1

Kërk 89′ / Ynder 59′ 

Midtjylland-Ludogorets 1-1

Isaken 3′ / Despodov 32′ 

Crvena Z.-Braga 2-1

Rodiç 75′, Katai 85′ / Galeno 76′ 

Spartaku i Moskës – Legia Varshavë 0-1

Kastrati 90+1′ 

FORMACIONET ZYRTARE: 

Leverkusen-Ferencvarosh 18:45

uZUNI

Betis-Sëlltik 18:45

Dinamo Z.-Uest Hem 18:45

Dinamo Zagreb

Rapid V.-Genk 18:45

Gallatasaraj-Lacio 18:45

Strakosha- Hysaj

Lokomotiv M.-Marsejë 18:45

Midtjylland-Ludogorets 18:45

Crvena Z.-Braga 18:45

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/