LIGA E EUROPËS/ 19 gola në 8 takime! Roma dhe Junajtid nuk falin, rrugën e rrjetës e gjen dhe CR7. Ja të gjitha rezultatet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 27, 2022 | 23:11

LIGA E EUROPËS/ 19 gola në 8 takime! Roma dhe Junajtid nuk falin, rrugën e rrjetës e gjen dhe CR7. Ja të gjitha rezultatet

Kanë përfunduar 8 takimet e mbrëmjes në Ligën e Europës, ku janë realizuar plot 19 gola.

Europa-League-live-Round-of-32-second-leg-matches

Roma dhe Mançester Junajtid, nuk kanë falur, duke triumfuar respektivisht ndaj HJK  dhe Sherif Tiraspol. Rrugën e rrjetës te “Djajtë e Kuq” e gjeti dhe Kristiano Ronaldo. Ndërkohë në sfidat e tjera, arritën të triumfonin edhe Crvena Zvezda, Nant, Real Sosiedad dhe Shtrum Grac. Ndërkohë 2 përballje u mbyllën në barazim. Ja të gjitha rezultatet e mbrëmjes:

REZULTATET LIVE:

HJK – Roma 1-2

Hetemaj 54’/ Abraham 41′ , Hoskonen 62′ (autogol)

AUTOGOLI I HOSKONEN: VIDEO

GOLI I HETEMAJ: VIDEO

GOLI I ABRAHAM: VIDEO

Junajtid – Sherif 3-0

Dalot 44′ , Rashford 65′ , Ronaldo 81′

GOLI I RONALDOS: VIDEO

GOLI I RASHFORD: VIDEO

GOLI I DALOT: VIDEO

Nikosia – Sociedad 0-2

Navarro 45+2′ , Karrikaburu 60′ 

Shturm G. – Fejnord 1-0

Kiteishvili 90+3′

Fraiburg – Olimpiakos 1-1

Kubler 90+3′ / El Arabi 17′ 

Nantë – Karabak 2-1

Blas 16′, Ganago 90+5 / Ozobiç 56′

Cërvena Z. – Trabzonspor 2-1

Katai 37′ , Pesiç 64’/ Bakasetas 39′ 

Ferencvarosh – Monako 1-1

Zachariasen 82′ / Ben Jader 31′ 

PANORAMASPORT.AL