Levandovski bën paqe me Bajernin e Mynihut, Barcelona ka gati ofertën e re

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 16, 2022 | 14:25


Levandovski bën paqe me Bajernin e Mynihut, Barcelona ka gati ofertën e re

Situata nuk duhet të përshkallëzohet më tej. Kjo është arsyeja pse Hasan Salihamixhiç dhe Robert Levandovski kanë shkëmbyer telefonatat e fundit.

levandovski

Sulmuesi iu afrua drejtorit sportiv të Bajernit dhe ra dakord për një paqe verbale. As Leva dhe as këshilltari i tij Pini Zahavi nuk duan të bëjnë një deklaratë publike për ta shtyrë ndryshimin më tej.

Ndërkohë që Barcelona po përgatitet për një ofertë të re, të përmirësuar për polakun.

Deri më tani, oferta është 32 milionë euro shuma fikse plus pesë milionë pagesa të bonusit variabël. Mund të ketë një shtysë të re më vonë këtë javë. Gjithçka thuhet se është rënë dakord verbalisht mes vetë lojtarit dhe Barçës dhe golashënuesi do të marrë një kontratë trevjeçare.

Por a mund të komunikojnë klubet? Deri më tani, drejtuesit e Bajernit kanë refuzuar, Levandovski duhet të qëndrojë. Brenda, megjithatë, ka patjetër diskutime se çfarë shume duhet të ofrojnë spanjollët për të transferuar përfundimisht polakun.

PANORAMASPORT.AL