Leiçesteri shtyn festimet për titullin, “dhelprat” ndalen nga Junajtid (VIDEO)

Postuar: Maj 1, 2016 | 17:08

Leiçesteri ndodhet një hap larg historisë. Djemtë e Ranierit barazuan 1-1 në transfertë ndaj Mançester Junajtid. Më këtë rezultat Leiçesteri shkon në kuotën e 77 pikëve, ndërsa Totenhemi i vendit të dytë ndodhet 8 pikë pas, por me një ndeshje më pak pasi do të luajë të hëhën ndaj Çelsit.

161849591-0fd0c156-fab2-4029-b1f1-27ab3c98472e.jpg.pagespeed.ce.oFFw1yJwzxPjesa e parë në “Old Trafort” u mbull me rezultatin 1-1. Fillimisht, vendasit kaluan në avantazh me anë të Antoni Martial në minutën e 8′, ndërsa Morgan barazoi shifrat në minutën e 17′.

Ekipi i Ranierit u dëturua të luante me 10 lojtarë pas daljes me karton të kuq të Daniel Drinkvater në minutën e 87′, por kjo duket se nuk pengoi dhelprat’ të ruanin rezultatin deri në minutat e fundit.

Untitled-3Për ekipin modest që udhëheq Premier Ligën, pika e marrë ndaj Maçnester Junajtid është me mjaft vlerë pasi një barazim i mundshëm i Totenhemit nesër do t’i shpallta ata kampionë të Anglisë dy javë para përfudnimit të kampionatit.