Legjenda gjermane vendos bast: Bajern dhe Lajpcig shkojnë larg në Ligën e Kampioneve

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 12, 2020 | 16:14


Legjenda gjermane vendos bast: Bajern dhe Lajpcig shkojnë larg në Ligën e Kampioneve

Për ish-legjendën e Bajernit të Mynihut, Lotar Mateus, skuadrat gjermane në Champions do të shkojnë larg.
mateus
Kampionët në fuqi do të luajnë ndeshjen e kthimit me Çelsin dhe më pas do të ndeshen (në rast kualifikimi) me Barcelonën ose Napolin. Ndërsa Lajpcig do të luajë me Atletikon e Madridit.

“Mendoj se ashtu si Bajerni dhe Lajpcig do të bëjnë mirë. Bavarezët janë një nga skuadrat pretendente për të fituar turneun, ndërsa skuadra e Julian Nagelsman mund të shkojë larg nëse zhvillon një ndeshje të mirë ndaj spanjollëve. Edhe pse këta të fundit vijnë pas eliminimit të Liverpulit. Niveli i skuadrave gjermane është rritur ndjeshëm në vitet e fundit, mjafton të shohësh sezonet e kaluara në Champions dhe Ligën e Europës”, tha Mateus për “Sky” pasi u zbulua plani në Nyon të Zvicrës.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com