Legjenda e Milanit elozhe për mesfushorin e kombëtares: Ka talent, por e shpreh…

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 29, 2018 | 12:13

Legjenda e Milanit elozhe për mesfushorin e kombëtares: Ka talent, por e shpreh…

Filipo Gali është një prej emrave më të njohur të Milanit në vitet ’80-’90. Ai ka fituar pothuajse gjithçka me ngjyrat kuqezi nën drejtimin e Sakit dhe Kapelos. Pas lënies së futbollit, statusi i tij është si një njohës i mirë i talentëve.

plsocx2TQSYX949wFEtcGOr0mQp2PVwQ

De Laurentis pritet ti besojë atij projektin e të rinjve te Napoli, por edhe te Bari, klub që sapo e ka blerë. Gali nuk ka ngurruar të jap një koment për Emanule Ndojin, pasi ka ndjekur ndeshjen mes Breshias dhe Peruxhias. “Ndoj ka talent, edhe pse e shpreh me ndërprerje. Ai duhet të sigurojë vazhdimësi por ka aftësi të mira”,ishte komenti i Galit.

www.minuta90.com