Lë pas Mesin, Kristiano Ronaldo thyen një tjetër rekord! Futbollisti bëhet personi i parë…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 21, 2022 | 15:50


Lë pas Mesin, Kristiano Ronaldo thyen një tjetër rekord! Futbollisti bëhet personi i parë…

Panorama plus/ Kristiano Ronaldo është bërë personi i parë që ka arritur 500 milionë ndjekës në Instagram.

mesi

Pas futbollistit vjen Lionel Mssi, i cili renditet në vendin e dytë në listën e ndjekësve me 376 milionë në Instagram.

Ylli televiziv Kajli Xhener zë vendin e tretë me 346 milionë ndjekës, ndërsa Selena Gomez dhe Dwayne The Rock Johnson janë në vendin e katërt dhe të pestë.

Virat Kohli renditet në vendin e shtatë në listë me 203 milionë ndjekës.

Disa ditë më parë, Ronaldo dhe Lionel Mesi pozuan së bashku për markën e njohur “Louis Vitton” dhe fotoja bëri xhiron e rrjetit duke numëruar miliona klikime në Instagram.

Ronaldo numëron më shumë se 105 milionë ndjekës në Twitter dhe kjo foto ka regjistruar 1.6 milionë pëlqime në këtë platformë deri tani.