Lë Gjermaninë për Shqipërinë, Kombëtarja përforcohet me një sulmues të talentuar

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 22, 2018 | 14:00

Lë Gjermaninë për Shqipërinë, Kombëtarja përforcohet me një sulmues të talentuar

Kombëtarja e moshave U-17, ka marrë një përforcim me vlera. Sulmuesi 16-vjeçar, Fisnik Asllani, që më parë ka luajtur edhe për ekipet e moshave të Gjermanisë, është thirrur nga trajneri Mustedanagiç, për miqësoret që 17-vjeçarët do të luajnë ndaj Kosovës, në muajin shtator.

fisnik asllani

Asllani, me origjinë nga Kosova, luan në sulm, dhe është pjesë e akademisë së Union Berlinit. Lista e plotë nuk është bërë ende publike, por trajneri mendohet se do të provojë shumë lojtarë të rinj, me perspektivë për të ardhmen.

www.minuta90.com