Largimi i Lopeteguit, ja 2 kandidatët që pritet të marrin drejtimin e Spanjës

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Qershor 13, 2018 | 13:16

Largimi i Lopeteguit, ja 2 kandidatët që pritet të marrin drejtimin e Spanjës

Spanja shkarkoi trajnerin Julien Lopetegui, 1 ditë para startit të Botërorit, pasi drejtuesit e Federatës së Futbollit u ndjenë të tradhtuar nga tekniku, i cili ditën e djeshme u zyrtarizua si trajneri i ri i Realit.

GettyImages-966990294-780x439

Dy emrat e para që shihen si kandidatët e mundshëm për të marrë drejtimin e skuadrës iberike në këtë situatë emergjente janë trajneri i U-21, Alber Celades dhe drejtori sportiv Fernando Hierro.

GettyImages-458445044

Ndeshjen e parë në eventin më të rëndësishëm të globit, Spanja do ta luajë ditën e premte ndaj Portugalisë, teksa pritet me mjaft interes të mësohet kush do të jetë trajneri i ri.


www.minuta90.com