Konflikt për pronat, presidenti Refik Halili godet me grushte mjekun Preza

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Shtator 13, 2017 | 11:41

Konflikt për pronat, presidenti Refik Halili godet me grushte mjekun Preza

Presidenti i Tiranës Refik Halili është përfshirë në një konflikt me mjekun Krenar Preza dhe e ka goditur me grushte këtë të fundit. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm dhe mësohet se behët fjalë për një konflikt pronësie. Sherri ka nisur pasi Preza i kishte dhënë truallin për ndërtimin e…

Presidenti i Tiranës Refik Halili është përfshirë në një konflikt me mjekun Krenar Preza dhe e ka goditur me grushte këtë të fundit. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm dhe mësohet se behët fjalë për një konflikt pronësie.

halili

Sherri ka nisur pasi Preza i kishte dhënë truallin për ndërtimin e një pallati, presidentit Halili në bazë të një marrëveshje, e cila nuk ishte zbatuar. Halili duhet t’i dorëzonte mjekut 3 apartamente, 1 dyqan, 3 garazhe, kamatat e vonesës dhe një shumë të konsiderueshme në euro, raporton Opinion.al.

halili muka

 

Sot në mëngjes, përmbaruesi së bashku me mjekun Krenar Preza kishin shkuar për të ekzekutuar vendimin e gjykatës, por janë konfliktuar me presidentin e Tiranës, i cili e ka goditur me grusht pas debateve mjekun.1 comment Shfaq Komente Fshih komente
  • Piramida Halili eshte fatkeqesi qe drejton nje klub si Tirona. Ligji duhet te veproje ndaj ketij individi pavaresisht se ai ja ka arritur te mbrohet dhe ti shpetoje penaliteteve qe parashikon ligji duke perdorur mburojen e klubit me te rendesishem ne shqiperi

Shkruaj nje koment

www.minuta90.com