Mblidhet Liga, por gjysma e drejtuesve të klubeve…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 24, 2020 | 10:16


Mblidhet Liga, por gjysma e drejtuesve të klubeve…

Është mbledhur në këto momente, Liga Profesioniste, e cila është duke diskutuar për problematikat e kampionatit dhe ligjin e sportit, që prej kohësht po pritet të miratohet nga qeveria.

mbledhje (1)

“Panorama Sport” meson se klubet do t’i japin një javë kohë qeverisë për të miratuar kërkesat e parashtruara si dhe javën e ardhshme hapi i parë që do ndërmerret do të jete nisja me vonesë e ndeshjeve në Superiore.

Gjithashtu gjatë kësaj mbledhje mësohet se ka pasur mungesa, kjo pasi përfaqësues të klubeve të Flamurtarit, Partizanit, Kukësit, Vllaznisë dhe Bylisit, nuk ishin prezentë.

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com