Kërcënime dhe presione, Shqipëria fiton “luftën e ftohtë” ndaj Zvicrës. Kamberi do luajë për kuqezinjtë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Janar 17, 2020 | 21:46

FB Kombetarja LAJMI KRYESOR Legjionaret Të fundit

Kërcënime dhe presione, Shqipëria fiton “luftën e ftohtë” ndaj Zvicrës. Kamberi do luajë për kuqezinjtë

Ka marrë fund “lufta e ftohtë” mes Zvicrës dhe Shqipërisë! Florian Kamberi do të luajë për Kombëtaren kuqezi.

Kamberi555

“Balkanëeb” ka mësuar në mënyrë ekskluzive se Shqipëria ka fituar betejën dhe duke siguruar dokumentin e ardhur nga qeveria e futbollit në Zyrih në adresë të FSHF-së, që i njeh kësaj të fundit të drejtën për të rreshtuar Kamberin në fushën e lojës që në ndeshjet e ardhshme.

fifa-507x350

Sulmuesi 24-vjeçar që po shkëlqen në Premier Ligën skoceze me Hibernians, duke qenë prej muajsh objekt sherri mes FSHF-së dhe homologes së saj helvete.

kamberi-770x397

Kujtojmë që Kamberi u grumbullua nga trajneri Reja për 2 sfidat e vlefshme për eliminatoret e Europianit, ndaj Andorrës dhe Francës, por nuk mundi të debutante, për shkak të mungësës së dokumentacionit.

Kamberi Shqiperia

Ka qenë një luftë e fortë mes institucioneve, ndërsa Zvicra ka arritur deri aty sa të përdorë presionin dhe kërcënimet kundër lojtarit, me këtë të fundit që deri në deri me ekpin U21 kishte përfaqësuar helvete.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com