Futbolli italian në zi, ndërron jetë ish-trajneri i njohur i Interit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Maj 22, 2020 | 14:44


Futbolli italian në zi, ndërron jetë ish-trajneri i njohur i Interit

Futbolli italian në zi. Është ndarë nga jeta moshën 81-vjeçare ish-trajneri i njohur Luixhi Simoni. Ai  ka drejtuar dhjetëra skuadra, teksa eksperienca më e bukur ishte ajo me zikaltërit e Interit. 

1590149029_gigisimoni

Si futbollist Simoni ka luajtur me Torino, Breshian dhe Xhenoa, Juventusin, Napolin, etj,  ndërsa me Interin e Ronaldo “fenomenit” fitoi Kupën UEFA në vitin 1998.

internazionale_cinemaApp

Legjenda italiane ka ndërruar jetë pikërisht në datën që përkon sot me 10 vjetorin e tripletës së Interit.  Xhixhi  pësoi një atak në zemër qershorin e vitit të kaluar dhe që atëherë ndodhej në kushte të rënda shëndetësore.

INTER

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com