Covidi te Partizani, FSHF merr vendimin përfundimtar për derbin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 10, 2020 | 15:44


Covidi te Partizani, FSHF merr vendimin përfundimtar për derbin

Nuk ka më dilema, FSHF merr vendim përfundimtar për derbin Partizani-Tirana .Situata kaotike tek të kuqtë vendosi në dyshim zhvillimin e ndeshjes së sotme në orën 20:45 në “Air Albania”.Trashi Partizani-Tirana

Por pak minuta më parë FSHF ka konfirmuar zyrtarisht për “Panorama Sport” se përtej situatës ku pesë lojtarë të kuq kanë rezultuar pozitiv me Koronavirus, është rënë dakord që takimi të luhet në orën e programuar dhe të mos ketë shtyrje.

Sot derbi rikthehet në stadiumin e ri, por pa praninë e tifozëve.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com