Lajmet për blerjen e Milanit, rrëfehet Arnault: Unë i dua kuqezinjtë, por…

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Janar 28, 2020 | 19:25

Bota FB LAJMI KRYESOR Seria A Të fundit

Lajmet për blerjen e Milanit, rrëfehet Arnault: Unë i dua kuqezinjtë, por…

Prej kohësh qarkullojnë lajme se Milani do të ndërrojë pronësi, me emrin më të përfolur atë të Bernard Arnault.Bernard-Arnault

Pronari i firmës së njohur të veshjeve “Louis Vuitton”, thuhet se është në tratativa me pronarët e Milanit, për ta marrë ekipin italian.

Megjithatë për t’i shuar përfundimisht këto zëra, ka menduar vetë Arnault, i cili në një intervistë të dhënë së fundmi është shprehur: “ Unë nuk e di se nga dalin këto lajme të tilla. Unë e dua Milani, por e përsëris edhe njëherë se nuk jemi të interesuar për ta blerë.”

Në këtë mënyrë të gjitha shpresat e tifozëve të Milanit, të cilët ishin të gëzuar se ekipin e tyre do ta merrte një pronar shumë i pasur, janë shuar.
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com