Lajme të këqija për mesfushorin shqiptar, dëmtohet që në ndeshjen e parë në Greqi

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Shtator 17, 2018 | 22:38

Lajme të këqija për mesfushorin shqiptar, dëmtohet që në ndeshjen e parë në Greqi

Debutimi i Ergys Kaçes në këtë sezon me Panathinaikosin, u shoqërua me një fitore për ekipin e tij, por për fat të keq, edhe një dëmtim për të. Mesfushori shqiptar pësoi një dëmtim në kyçin e djathtë, që mund t’i kushtojë të paktën një ndeshje jashtë fushave, në takimin që Panthinaikosi e fitoi 3-1 në transfertë në fushën e AEL dhe Kaçe luaji 90 minuta.

ergys kace

Lajmin e bëjnë të ditur mediat greke, që raportojnë se Kaçe u dëmtua gjatë ndeshjes së të dielës, dhe më pas kreu edhe një rezonancë magnetikë në spital, dhe u vu re një zgjatim i ligamentit. Kështu, Kaçe do të ndjekë një program rehabilitimi ditët e ardhshme dhe prezenca e tij në fushë për ndeshjen e radhës përballë Levadiakosit, vihet në pikëpyetje.


www.minuta90.com