Lajme të këqija për Interin, dy futbollistë humbin sfidën e ardhshme në kampionat

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 6, 2022 | 9:48


Lajme të këqija për Interin, dy futbollistë humbin sfidën e ardhshme në kampionat

Tek Interi kanë filluar të ndihen pasojat e impenjimit ndaj Barçës.

inter

I pari që ka ngritur flamurin e bardhë ka qenë Hoakin Korrea, që la ndeshjen pak minuta pas nisjes së pjesës së dytë dhe ekzaminimet e djeshme kanë zbuluar tërheqjen e tendinit të gjurit të majtë, diagnozë që do ta detyrojë sulmuesin të humbasë Sasuolon, ndërkohë që koha e rikuperimit do të përcaktohet në ditët në vijim.

Edhe me Lukakun të padisponueshëm, Inzagi mund të mbështetet në repartin ofensiv vetëm te Lautrao e Xheko për sfidën e së shtunës, një sfidë për të cilën është në dyshim edhe Stefan de Vraj, që dje ka ndier lodhje muskulore, por që zikaltrit shpresojë ta rikuperojnë në kohë për prapavijën.

PANORAMASPORT.AL