Lajm i madh për La Ligën, zbulohet kur do të rinisë kampionati spanjoll

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Maj 24, 2020 | 0:04


Lajm i madh për La Ligën, zbulohet kur do të rinisë kampionati spanjoll

 

Pas rifillimit të Bundësligës, një tjetër kampionat elitar po përgatitet për të ngritur “qepenin”.  Qeveria e Spanjës në një konferencë të mbajtur sot, ka bërë të ditur se La Ligë-s do t’i lejohet vazhdimi i kampionatit nga 8 qershori.

LA LIGA

“La Liga mund të rifillojë më 8 qershor”, ka deklaruar kryeministri i Spanjës, Pedro Sançez. Kujtojmë se sezoni në kampionatin elitar të spanjës është ndërprerë pas javës së 27-të, dhe kanë mbetur edhe 11 javë për t’u luajtur, me Barcelonën që kryeson me 58 pikë, dy më shumë se Real Madrid, që mban vendin e dytë.

LA LIG

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com