Lajm i madh për Gjermaninë! Bundesliga me tifozë në stadiume

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 15, 2020 | 18:19


Lajm i madh për Gjermaninë! Bundesliga me tifozë në stadiume

Futbolli gjerman ka vendosur të hapë dyert për tifozët. Këshilli Shtetëror i Rajoneve të Gjermanisë miratoi propozimin për të lejuar në 6 javët e para të kampionatit që tifozët të futen në stadiume.
6,w=993,q=high,c=0.bild

Sipas këtij udhëzimi, klubet kanë të drejtë të mbushin stadiumet e tyre deri në 20% të kapacitetit.

Nëse nuk do të ketë shtim të personave të infektuar me koronavirus, atëherë autoritetet gjermane do të lejojnë ndjekjen e ndeshjeve me një kuotë të tifozëve në stadiume deri në fund të sezonit.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/