Lajm i keq për Kosovën, zbulohet sa do të mungojë Muriqi. Humb ndeshjen e rëndësishme ndaj…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 21, 2020 | 13:35


Lajm i keq për Kosovën, zbulohet sa do të mungojë Muriqi. Humb ndeshjen e rëndësishme ndaj…

Vedat Muriqi do mungojë deri në mes të tetorit për shkak të dëmtimit dhe infektimit nga koronavirusi. Këtë e ka konfirmuar vetë klubi i tij i ri, Lacio përmes një komunikate për shtyp.

muriqi (1)

Kështu sulmuesi do humbë ndeshjen e Kosovës kundër Maqedonisë së Veriut, e vlefshme për gjysëmfinalet e Ligës së Kombeve. Ndeshja e Kosovës luhet me 8 tetor, dhe Muriqi do mungojë deri në mes të tetorit.

Muriqi kompletoi vetëm pak ditë më parë transferimin tek Lacio për 18 milionë euro.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com