Kombëtarja shqiptare e Futsallit nuk udhëton drejt Ukrainës, shkak bëhet…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 8, 2021 | 12:06


Kombëtarja shqiptare e Futsallit nuk udhëton drejt Ukrainës, shkak bëhet…

Kombëtarja shqiptare e Futsallit, nuk ka mundur dot të udhëtojë drejt Ukrainës për të luajtur ndeshjen eliminatore të Europianit 2022.

KOMBETARJA FUTSALL

Zyra e shtypit e FSHF-së njofton se shkak i ndryshimit të axhendës janë bërë bllokimi i fluturimeve në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza”.

Kombëtarja shqiptare e Futsallit duhet të ishte nisur drejt qytetit të Zaporizhia në mëngjesin e ditës së sotme, dhe FSHF ka vendosur në dijeni UEFA-n për situatën e krijuar për pamundësinë e udhëtimit.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/