FORMULA 1/ Dominim i Leklerkut në Australi! Piloti i Ferrarit lë pas Perezin dhe Rasëllin, Vershtapen mbyll garën përpara kohe

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 10, 2022 | 14:45


FORMULA 1/ Dominim i Leklerkut në Australi! Piloti i Ferrarit lë pas Perezin dhe Rasëllin, Vershtapen mbyll garën përpara kohe

Sharls Leklerk dominon Çmimin e Madh të Australisë me Ferrarin e tij!

FORMULA 1 1

Piloti nga Monako shënoi fitoren e tij të dytë të sezonit duke lënë pas Serxho Perezin dhe Xhorxh Rasëll.

Një garë e dominuar totalisht nga piloti i Ferrarit, ndërsa Maks Vershtapen është tërhequr në xhiron e 39-të për shkak të një problemi me motorin. Vendi i katërt në vijën e finishit shkon për Ljuis Hemilton.

Leklerk ndodhet në vendin e parë në renditjen e përgjithshme me 71 pikë.

BRIAN KRISTO – PANORAMASPORT.AL